نگارش نهایی‌ Behnevis for MS Word

پس از ماه‌ها کار بر روی نگارش مستقل بهنویس، نسخهٔ نهایی‌ (غیر  بتا) برنامهٔ Behnevis for MS Word، که بدون اتصال به اینترنت کلمات را به فارسی تبدیل می‌کند، آماده شده است:

Behnevis for MS Word snapshot

برخی‌ از قابلیت‌های این برنامه:
۱. تبدیل متن فارسی‌ با حروف لاتین بدون اتصال به اینترنت
۲. تبدیل سریع (آنی‌) پس از نگارش کلمه و فشردن کلید Space
۳. اجرا در محیط مایکروسافت ورد و در اختیار گذاشتن تمامی‌ امکانات این برنامه (قالب بندی، صفحه بندی، ذخیره...)
۴. ارسال ایمیل فارسی توسط Outlook
۵. تغییر تبدیل کلمات و حفظ این تغییرات برای هر کاربر
۶. نگارش با خط نستعلیق (خطاطی)

لطفا توجه فرمایید که این برنامه تنها در محیط ویندوز قابل اجرا می‌باشد. هنگام خرید نرم افزار Behnevis for MS Word تعداد بیست (۲۰) عدد جواز اضافی با کدی که تنها از داخل ایران قابل استفاده است برای شما ارسال میشود. با ارسال این کد برای دوستان و آشنایان خود در ایران میتوانید استفادهٔ آنها را از نگارش نامحدود این برنامه مهیا سازید.

برای دریافت برنامه لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

download behnevis for word
(file size: 5 MB)

، لطفا قبل از نصب به این نکات توجه فرمایید:
۱. این برنامه در محیط  MS Word 2003, 2007, or 2010 (فقط ۳۲ بیتی‌، در آفیس ۶۴ بیتی‌ نصب نمیگردد) اجرا میشود. در صورتی‌ که Office بر روی کامپیوتر شما نصب نشده است میتوانید نگارش آزمایشی‌ (۶۰ روزه) آنرا از سایت مایکروسافت به رایگان تهیه فرمایید.
۲. اگر ویندوز شما ویستا یا ۷ نمی‌باشد، ممکن است لازم باشد که قابلیت نگارش فارسی را به ویندوز خود اضافه کنید. چگونگی‌ این کار در مرحلهٔ تنظیم ویندوز شما پس از نصب بهنویس توضیح داده شده است.

شروع کار در MS Word 2007, 2010 یا جدیدتر

برای شروع کار با افزونهٔ بهنویس ابتدا برنامهٔ Microsoft Word را اجرا کنید. پس از چند ثانیه نام "بهنویس" در انتهای اسامی نوار (ribbon) ‌ها ظاهر خواهد شد (مثل تصویر زیر). با کلیک بر روی این گزینه نوار مربوط به بهنویس ظاهر خواهد شد.

Correcting farsi word

دو راه برای تبدیل متن به فارسی وجود دارد:

۱) تبدیل پیوسته و خودکار: برای فعال کردن این قابلیت روی دکمهٔ "آغاز تبدیل خودکار" (در سمت چپ نوار بهنویس) کلیک کنید. رنگ این دکمه از خاکستری به سبز تبدیل خواهد شد که نشانگر فعال بودن تبدیل به فارسی می‌باشد.

automatic convrsion

۲) تبدیل متن پینگلیش (با حروف لاتین) انتخاب شده به فارسی: با این قابلیت میتوانید ابتدا متن با حروف لاتین (mesle in) را انتخاب (select) کرده و سپس دکمهٔ "تبدیل منتخب به فارسی" (سمت چپ نوار) را فشار دهید تا تبدیل به فارسی انجام شود.

شروع کار در MS Word 2003

برای شروع کار با افزونهٔ بهنویس ابتدا برنامهٔ Microsoft Word را اجرا کنید. برای دیدن نوار ابزار بهنویس لازم است که ابتدا به بخش Toolbars تحت منوی View رفته و سپس روی کلمهٔ "بهنویس" کلیک کنید.

viewing_behnevis_in_word_2003

دو راه برای تبدیل متن به فارسی وجود دارد:

۱) تبدیل پیوسته و خودکار: برای فعال کردن این قابلیت روی دکمهٔ "آغاز تبدیل خودکار" (در سمت چپ نوار بهنویس) کلیک کنید.

۲) تبدیل متن پینگلیش (با حروف لاتین) انتخاب شده به فارسی: با این قابلیت میتوانید ابتدا متن با حروف لاتین (mesle in) را انتخاب (select) کرده و سپس دکمهٔ "تبدیل منتخب به فارسی" (سمت چپ نوار) را فشار دهید تا تبدیل به فارسی انجام شود.

لطفا توجه داشته باشید که برخی‌ از قابلیت‌ها تنها در نگارش ۲۰۰۷ و یا جدیدتر MS Word فعال هستند