فهرست

  1. سوالات دربارهٔ سایت بهنویس
  2. سوالات دربارهٔ Behnevis for MS Word

سوالات دربارهٔ سایت بهنویس

چرا وقتی متن فارسی نوشته شده با بهنویس را خارج از اینترنت در کامپیوتر خود (مثلا در برنامهٔ MS Word) استفاده می‌کنم حروف فارسی جدا از هم نمایش داده میشوند؟

از آنجا که متن با استاندارد جهانی یونی‌کد نوشته شده است برای دیدن آن نیازی به فونت مخصوص وجود ندارد. اما بیشتر سیستم عامل ها، مثل ویندوز یا اپل، به طور خودکار قادر به نوشتن صحیح متنهایی که از راست به چپ نوشته میشوند (مثل فارسی) نیستند. برای برطرف کردن این مشکل کافیست که این قابلیت را در این سیستم‌ها فعال نمایید.

برای این کار در ویندوز لطفا به این صفحه در سایت میکروسافت مراجعه فرمایید.

برای فعال کردن فارسی در سیستم Mac OS X لطفا به این سایت مراجعه کنید.

آیا امکان استفاده از این سایت بدون اتصال به اینترنت وجود دارد؟

بله، افزونهٔ بهنویس برای MS Word بدون اتصال به اینترنت کار می‌کند و از اینجا قابل دریافت می‌باشد.

 

سوالات دربارهٔ Behnevis for MS Word

من دارای چند کامپیوتر در خانه و محل کار هستم که از آنها به صورت شخصی‌ استفاده می‌کنم، آیا لازم است که برای هریک از آنها یک License مجزا تهیه کنم یا اینکه خرید یک جواز استفاده کافی‌ میبشد؟
یک License برای تمامی‌ کامپیوترهایی‌ که مورد استفادهٔ شخصی‌ شما هستند کافی‌ می‌باشد.

 

هنگام ایجاد فایل PDF با استفاده از قابلیت Save As PDF or XPS در Word ۲۰۰۷ بعضی‌ حروف خط نستعلیق به درستی‌ نمایش داده نمیشود، آیا راهی‌ برای حل این مشکل وجود دارد؟

پس از بررسی این موضوع به این نتیجه رسیدیم که اشکال از مبدل PDF  ورد میباشد. در صورتی که از مبدل دیگری، بطور مثال PDF995، استفاده کنید (که به صورت یک  چاپگر مجازی روی کامپوتر شما نصب میشود و رایگان هست) متن به درستی تبدیل میشود.